7 skvelých tipov ako byť FIT

Zmenu životného štýlu nedosiahnete zo dňa na deň. Pestovať zdravé návyky treba postupne a pravidelne. Prinášame vám 7 tipov, ktoré vám prinesú do života energiu a skvelý pocit zo seba samej.

1. Pravidelné stravovanie

Aj keď sa vám zdá, že vám to váš hektický pracovný deň nedovolí, pre vaše zdravie a štíhlu postavu je nevyhnutné, aby ste si vytvorili pravidelný stravovací režim. Zanedbávanie raňajok a obeda sa vám vypomstí v podobe večerného „vlčieho hladu“ a následného prejedania sa.

2. Dodržiavajte pitný režim

Piť treba pravidelne, v menších dávkach. Ak sa pozabudnete a zistíte, že ste sa už niekoľko hodín nenapili, nesnažte sa to dobehnúť litrom vody „na ex“. Rozdeľte si optimálne množstvo tekutín – 2-2,5 litra denne tak, aby ste pili približne každú hodinu. Tipy ako dodržiavať pitný režim nájdeš tu.

3. Začnite otužovať – studená sprcha

Pravidelné otužovanie prináša množstvo zdravotných benefitov. Okrem toho, že studená sprcha posilňuje imunitu, pôsobí blahodárne na psychiku a ráno vás príjemne osvieži a nabije energiou. Začínať s ňou však treba opatrne, postupne.

4. Snažte sa čo najviac chodiť pešo

Chôdza je pre nás prirodzená a pre zdravie priam nevyhnutná. Podporuje činnosť mozgu a srdca, zlepšuje náladu a pomáha aj pri chudnutí. Počas svižnej 30 minútovej prechádzky spálite až 200 kalórií.

5. Doprajte si kvalitný spánok

Aby sa telo zregenerovalo a myseľ upokojila, potrebujete dostatok kvalitného spánku. Odpočinutý človek je schopný lepších výkonov, či už športových, alebo mentálnych. 7-8 hodín spánku každú noc vám zabezpečí dostatok energie, dobrú náladu ale aj lepšiu imunitu a optimálnu hmotnosť.

6. Zbavte sa svojho hnevu

Hnev, najmä dlhodobo potláčaný, spôsobuje stres. Ten vám skôr, či neskôr spôsobí zdravotné ťažkosti. Nájdite si svoju metódu, ako sa ho zbaviť. Odpúšťajte! Odporúčame všetko, čo vás hnevá napísať na papier a papier spáľte. Uvidíte akú úľavu vám to prinesie.

7. Buďte vďačný

Vďačnosť je základ pozitívneho myslenia. Myslite na všetko krásne, čo vám život prináša. Precíťte hlbokú vďaku aj za drobnosti, urobte si z toho rituál na každý večer a sledujte, ako sa váš život zmení k lepšiemu. 🙂

Aké činnosti/rituály robievaš ty, aby si bol FIT? Napíš nám do komentára.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracoania osobných údajov