Začínam s kalorickými tabuľkami.. Čo sa udialo?!

KALORICKÉ TABUĽKY

Možno poznáte možno ešte nie aplikáciu kalorické tabuľky kde si zapisujete jedlo. Veľa ľudí si povie, že vážiť si všetko je otrava. Áno tiež som to tak brala, no poviem vám pravdu nikdy som nevydržala viac ako 7 dní. 😀 Zaplatila som si x jedálničkou, no tie čo boli presne určené ma obmedzovali, pretože nie vždy som mala chuť na to čo bolo práve naplánované. Iné zas boli volnejšie no nikdy som nešla podľa plánu. Momentálne z nich čerpám nápady.

Od kedy nemám štítnu váha mi kolíše. Raz hore, raz dole, raz extra hore. Je za nami corona rok (+7% tuku) takže momentálne som na úrovni extra extra hore. Nie ani tak váhou ale pomer % tuku v tele. 👀 😅 34% tuku už nie je sranda. Vždy som jedla zdravo. Celozrnné pečivo, len čistá voda (i9 fľaša už 5 rokov), veľa zeleniny aj ovocia, sem tam pohyb (cez koronu žiadny pohyb). No a moja váha išla len jedným smerom, smerom hore.

Keď som chcela zistiť, kde je problém, tabuľky mi prišli ako dobrý nápad. Dala som tomu opäť šancu a 3 dni som si zapisovala jedlo. Naozaj, že všetko bez toho, aby som sa nejak obmedzovala. A zistila som ..

Že jem veľmi málo, dokonca menej ako hodnota bazálneho metabolizmu. Keď človek priberá z toho, že sa aj pozrie na niečo, nejak mu nechutí jesť a potom do doháňa večer a to bol aj môj prípad. 7 rokov som na Euthyroxe a metabolizmus nie je to čo predtým. No jesť málo nie je cesta k chudšiemu a hlavne zdravšiemu JA. Čím menej jem tým je to horšie.

Pokračovala som 5-ty deň, 7-my deň a išlo to zrazu samé. 🙂 Aplikácia je ZDARMA a zistiť ako na tom ste je fajn začiatok. Čo myslíte?

PREMIUM VERZIA

V základnej verzii som sledovala základné nutrienty. Bielkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu. Nastavené celkové kalóriie sa mi darilo dodržiavať. Po 10-dňoch som vyskúšala premium verziu.  Cena 1 mesiac 2,99€. Cena nezabolí a premium funkcie boli zaujímavé.

Veľké plus boli ďalšie nutrienty ako sú vápnik, cukry, nasýtené mastné kyseliny či soľ, jedálničky iných či štatistiky.Vápnik je pre mňa dôležitý vzhľadom na minulým problém po odstránení štítnej žľazy. Po aktivovaní premium verzie som bola zhrozená! Nižšie pochopíte prečo..

Kalorické tabuľky ZDARMA verzia

Celkový príjem a základné nutrienty som dodržiavala a bola v domienke, že je všetko správne no po aktivovaní premium verzie som zistila, že cukry a nasýtené mastné kyseliny rozhodne v poriadku neboli. Bola to čistá katastrofa. Vďaka premium verzii som si vedela lepšie vyskladať jedlo na celý deň a výsledky boli hneď vidno.

Mám prehľad, učím sa ktoré potraviny kam zaradiť a každým dňom ma to baví viac 🙂 Vážim si jedlo, aby som vedela keď nepríde želaný výsledok zistiť, kde je chyba a opraviť ju.

Kalorické tabuľky PREMIUM verzia

Dnes si zapisujem už 34 deň mám zlatú medailu za zapisovanie a krúžky sa krásne zalenajú + plus začala som sa hýbať 3-4x do týždňa. Jem čo mi chutí a % tuku ide správnym smerom. Je to skvelá aplikácia. Začala som sama. Najprv sa mi doma smiali či sa mi chce všetko vážiť a dokedy vydržím, no po 14 dňoch zapisujú ďalší 6 priatelia. Podporujeme sa navzájom. Vždy musí byť niekto prvý.. Ostatní sa pridajú. Stačí vydržať!

Pokračovať budem pokým nedosiahnem cieľové %tuku alebo ma to neprestane baviť, no keď vidím ako to ide všetko správnym smerom tak baviť to neprestane. Postupne budem určite zdieľať výsledky a verím, že sa mi podarí celých 365 dní zdokumentovať a už teraz sa teším aký bude výsledok.

MOJE ČÍSLA PRED A PRVÉ VÝSLEDKY

Moja počiatočná váha 62.5kg z toho tuk 34.7% Po 10 dňoch zapisovania a plná nadšenia som zistila, že som pribrala 0,5kg 😐 no vďaka váhe viem, že pomer tuku klesol. Je skvelé byť odvážený na váhe, kde vidíte pomer vody, tukov, svalov, metabolické vek, BMI a iné. Nebyť tej váhy tak s tabuľkami zrejme seknem. Ďalšie váženie mi nedalo a po 21 dňoch som šla na váhu -1,9 kg a tuk klesol na 33% ÁNOOOO!

Je to malý posun ale skvelý nakopávač pokračovať ďalej! Tabuľky fungujú, samozrejme treba ich mať nastavené správne. Vážiť sa budem vždy 1. deň v mesiaci, netreba to preháňať 🙂

Je to super appka prehľadná, jednoduchá, veľa zaujímavých informácii a hlavne štatistiky, kde si viem pozrieť týždenné či mesačné zhrnutie a svoje zápisy tiež viem zazdielať napr. so svojím trénerom či odborníkom na stravu. DOPORUČUJEM! IDEM ĎALEJ! Po mesiaci sa s vami podelím o výsledky. Vidíme sa v ďalšom článku 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracoania osobných údajov