Ako sa začala nová etapa

530x0

Kedy to presne začalo neviem, no spomínam si, ako som sa cítila veľmi unavená. Po nejakom čase som sa začiatkom leta odhodlala ísť doktorovi, pretože som som mala stále menej energie, schudla som a necítila som sa dobre. U lekára pri vyšetrení mi prišlo nevoľno a odpadla som. Tam to všetko začalo. Nasledovali ďalšie vyšetrenia.

Po odberoch sa potvvrdilo podozrenie na štítnu žľazu. Hyperfunkcia štítnej žľazy (zvýšená funkcia ŠZ)., dovtedy som vôbec netušila či zohráva tento orgán dôležitú úlohu v tele a či je potrbený v tele. Všetka sranda ma prešla, keď mi oznámili, že ide o autoimunitné ochorenie štítnej žľazy (Graves-Basedow) nielen problém ŠZ, ale aj problém s očami (mala som vypuklé oči, ktoré boleli stále viac a viac).

Hodnoty boli také vysoké, že celé leto som bola v kľudovom režime. Z liekov sa mi porobilo akné úplne všade, kde sa len dalo a nevedela som vydržať kedy už bude po operácii a vrátim sa do normálneho režimu. Opravia to čo sa pokazilo a pokračuje sa ďalej. Operácia bola naplánovaná na Október. Prvých 7 dní som brala kortikoidy. Ďalší týždeň ma prijali na chirurgiu, kde ma odoperovali ako 2. v poradí. Moje šťastné číslo 🙂

Pamätám si, ako som pred tým, ako ma uspali poprosila vesmír, aby všetko dopadlo dobre. Ráno po operácii som sa zobudila na JIS-ke ubolená, veľmi ma bolel každý pohyb, no po vlastných som prešla na toaletu, čo bolo skvelé znamenie, že všetko bude super. Avšak dlho nebolo.. V noci som sa zobudila na veľké kŕče v nohách aj v rukách. Prsty na rukách som mala tak silno zovreté v kŕči, že som si nevedela privolať pomoc. Podarilo sa to až po pár minútach..

Veľmi som sa bála, chcela som, aby už bolo ráno. Ráno mi vysvetlili, že mi rapídne klesol vápnik, a preto som dostala kŕče. Od toho dňa sa začal nekonečný problém s vápnikom. Každé ráno mi robili odbery, aby zistili hodnoty, jedla som kvantá vápinka no hodnoty boli stále nízke. Každý deň som mala len jedinú otázku, kedy to skončí a budem môcť ísť domov. Na chirurgii som strávila nekonečné 3 týždne. Odtiaľ ma preložili do Národného endokrinologického ústavu, kde som pobudla ďalších 12 dní a odtiaľ na 8 dní znovu na očné oddelenie, pretože oči sa nezlepšovali. Spolu to bolo 48 dní strávených v strachu, v hneve, slzách, čakaní na dobré správy a v samote..

Konečne doma! Tešila som sa.. 2 dni po príchode prišli znovu veľké bolesti, bol víkend tak som šla na pohotovosť, po 4 hodinách čakania v bolestiach zistili, že mám plné črevá a to spôsobovalo veľkú bolesť. Vyzliekli ma do polpása a dali klistír, ktorý vôbec nepomohol, poslali ma domov s gutalaxom v bolestiach neverila som vlastným očiam, ušiam ničomu. 20 kvapiek a vôbec nič sa nedialo. V noci som bola prvý krát na wc-ku po týždni. Nočná mora menom vápnik nie a nie skončiť.

Upravila som stravu, začala konzumovať veci s vysokým obsahom vápnika, piť viac tekutín no problémy boli stále rovnaké. Každé jedlo predstavovalo plnnšie črevá a hodiny strávené na wc v bolestiach. Prestala som mať radosť z jedla. Dostávala som kŕče pri každom prudkom či rýchlejšom pohybe. Tých 13 kg, ktoré som pribrala zo všetkých tých liekov som nemala, ako zhodiť a začala som mať depresie z toho všetkého, bol to extrém na ktorý som nebola pripravená.

Každé 2 týždne odbery a o 2 dni neskôr na výsledky. Čakanie v čakárni plnej ľudí od skorých hodín. 2 roky trvali problémy s vápnikom. Jedla som vápnik na kvantá no žiadny výsledok. Občas som ho z trucu vôbec nejedla. Načo?? veď výsledok bol stále rovnaký. No bolo ešte horšie. Zmenilo sa úplne všetko. Priberala som, zaguľatila sa mi tvár, akné, strie, padali mi vlasy, hnisali prsty, nemohla som športovať a ľudia ma prestávali spoznávať, môj výzor sa radikálne zmenil. Bolo to najhoršie obdobie doteraz. Prišli silné depresie a prestala som chodiť do spoločnosti.

Vyhľadávala som pomoc u rôznych lekárov, skúšala hľadať možnosti no vždy to skončilo rovnako. Nevedela som sa zmieriť s tým, že by to malo byť už nastálo takto. Vyskúšala som všetky možné formy vápnika, no výsledok rovnaký. Bol to nekonečný kolotoč liekov a vyšetrení. Z tohto obdobia nemám takmer žiadne fotky. Neznášala som svoje telo a pohľad na seba. Striedali sa obdobia, kedy som si hovorila a povedala si, že to nie je až také zlé, no boli dni kedy som preležala celé dni v posteli s plačom.

Nemala som dokončenú VŠ, fyzicky pracovať som nevládala, zabúdala som, v prítomnosti viacerých ľudí som sa necítila príjemne, sebavedomie žiadne. Podala som si na polovičný invalidný dôchodok (41%) , aby som si pokrila náklady na základné veci no ten mi komisia po pár minútach s úsmevom ZAMIETLA a priznali mi len 30% zníženú práceschopnosť. Nevedela som, čo budem ďalej robiť, nechcela som byť závislá od rodičov. Žiadny príjem, žiadna pomoc od štátu, nedokončená VŠ, telo, ktoré som neznášala a žiadna svetlá budúcnosť predomnou. V ten moment som videla všetko tak čierno.. 😣

Skúšala som možné aj nemožné. Rôzne alternatívne riešenia prírodné produkty, nápoje. Až raz sa ku mne dostai produkty Forever. Vápnik z lekárne som nahradila prírodným vápnikom a každé ráno som si dopriala Aloe robím to tak dodnes. Po tých všetkých neúspešnných pokusoch, som bola opatrná a nerobila si veľké nádeje. Cítila som zlepšenie. Potých všetkých liekoch som cítila, že moje telo sa potrebuje očistiť od všetkej tej chémie. Na Vianoce som dostala present Detox C9 🤩 niečo také som obsolvovala prvýkrát.

Po novom roku som tento detox absolvovala.  Išla som do toho naplno. Ako prebiehal detox sa dozvieš TU. Po detoxe sa VŠETKO zmenilo. Vápnik bol prvýkrát v norme po viac ako 2 rokoch a začal sa vstrebávať, takže som už nemusela užívať vôbec žiadny vápnik. Bol to skvelý pocit oslobodiť sa od všetkých tých liekov. Všetko išlo preč, ostal mi len ráno nalačnon Euthyrox. Chytila som druhý dych a začala znovu veriť, viac sa usmievať.

Na odbery som chodila zriedkavejšie a výsledky boli vždy v norme. Čo bol ÚŽASNÝ pocit 🥳 Dnes po 5 rokoch už žiadny vápnik neužívam. 2x do roka absolvujem detox a 1x ročne veľkú kontrolu 🙂

Na VŠ som sa už nevrátila. Toto bola dostatočná škola – škola života. Začala som znovu hýbať, pravidelne cvičiť a fungovať bez obmedzení. Zmenila som pohľad na veci aj na život. Veci sa začali meniť. Veľa sa vzdelávam a pracujem so svojím vnútrom pretože štítna žľaza je vojna emócií „každodennnný boj sama so sebou“ hormóny so mnou kolíšu neustále. Vysmiata, nahnevaná so slzami a najšťastnejšia viem byť v priebehu hodiny niekoľkokrát 😇 Nneustále sa učím byť nad vecou a pozerať sa na to z tej lepšej stránky.

Veľmi mi s tým pomohol Andy Winson, ktorý ma „prinútil“ prekročiť zónu konfortu, strach, sebalútosť a vykročiť – urobiť prvý krok. Byť najlepšou verziou samej seba, nehanbiť za to kto som alebo ako vyzerám. Sú veci, ktoré nám prídu do života a musíme sa s tým naučiť žiť nie bojovovať. To som urobila. Veľké ďakujem aj priateľom, ktorý stáli pri mne a taktiež veľké ďakujem pre Martin Mažár, ktorý mi dal možnosť pracovať online, možonsť učiť sa od neho a vidieť zákulisie jeho práce, naučil ma veľa o online marketingu. Dal mi základy, aby som sa mohla vydať na svoju vlastnú cestu, ktorá ešte len začína možno bude kľukatá, no za úspechom stojí veľa tvrdej práce.

Stretávam sa s ľuďmi, ktorí neriešia minulosť a nie sú negáči. Začala som cestovať navštívila som Portugalsko, moju milovanú Afriku, Taliansko, Grécko, Chorvátsko, Anglicko.. Začínam pracovať na svojich snoch rozbehnúť online naplno, založila som blog fittelo.sk kde chcem zdielať svoju cestu – premenu. Užívam si každý deň naplno. Beriem veci také ako sú. Moje telo ešte nie je podľa predstáv, ale ďakujem zaň. Dlho mi trvalo pokým som svoje telo začala mať rada, teraz ho milujem 😉 Doteraz sa mi podarilo schudnúť 6 kg a pokračujem ĎALEJ! Nie sú dôležité kg, ale to, ako sa cítim vo svojom tele, v ktorom musíme žiť.

Aj preto som sa rozhodla tento rok ísť do veľkej premeny, ktorú chcem verejne zdielať. Začínam teraz chcem mať lepšie telo ako pred chorobou.Možné? Nemožné?! MILUJEM VÝZVY 🤩 Chcem zdielať s ostatnými svoje pokroky, ale aj pády, ktoré môžu prísť. Verejný záväzok je, predsa najväčší záväzok (Mojím snom vždy bolo mať krásne pevné telo a ploché bruško 😍) Sledovať premenu môžeš na Instagrame @NIkol_fittelo hastag #idetoajbezštítnej na blogu v rubrike Rok s Nikol . Môžeš sledovať celú cestu, ale aj sa PRIDAŤ! 😉

Dva najdôležitejšie dni v tvojom živote sú deň, kedy si sa narodil a deň, keď prídeš na to PREČO.

Dlho trvalo, kým som pochopila PREČO. No dnes to už viem 🤩😍. ĎAKUJEM!

Páčil sa ti článok? Podpor ho zdielaním či likeom :)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára.