Ako sa začala nová etapa

1.12. 2018 Nikol 169x 0

Je to už 5 rokov.. Dnes oslavujem 25-ku, a tak som sa zamyslela, kedy to celé začalo, no neviem to presne. Spomínam si ako som sa cítila veľmi unavená a začala som chudnúť. Po nejakom čase som sa začiatkom leta odhodlala ísť doktorovi, pretože som som mala stále menej energie, schudla som a necítila som sa dobre. V ambulacii pri vyšetrení mi prišlo nevoľno a odpadla som. Tam sa všetko začalo. Nasledovali ďalšie vyšetrenia.

Ja 4 mesiace pred operáciou

Podozrenie na štítnu žľazu sa potvrdilo po odberoch. Bola to hyperfunkcia štítnej žľazy(zvýšená funkcia ŠZ). Dovtedy som vôbec netušila či zohráva dôležitú úlohu v tele alebo nie. Všetka sranda prešla . Autoimunitné ochorenie štítne žľazy (Graves-Basedow) nielen problém ŠZ, ale aj problém s očami boli (vypuklé oči).

Hodnoty boli také vysoké, že celé leto som bola v kľudovom režime. Z liekov sa mi porobilo akné všade, kde sa len dalo a nevedela som vydržať kedy už bude po operácii a vrátim sa do starého režimu. Operácia bola naplánovaná na Október. Prvý týždeň ma prijali na očné oddelenie, kde som brala kortikoidné infúzie. Druhý týždeň ma prijali na chirurgiu, kde ma odoperovali ako 2. v poradí. Chcela som to mať už za sebou a pokračovať v doterajšom živote.

Pamätám si, ako som pred tým, ako ma uspali poprosila som, aby dopadlo všetko v poriadku. Ráno po operácii som sa zobudila na JIS-ke ubolená, hrozne ma bolel každý pohyb krku, no po vlastných som prešla na toaletu, čo bolo skvelé znamenie, že všetko bude super. V noci som sa zobudila na strašné kŕče v nohách aj v rukách. Prsty na rukách som mala zovreté v kŕči a trvalo pár minút pokým sa mi podarilo stlačiť tlačidlo a privolať pomoc.

Do rána mi tiekla infúzia, strach čo bude ráno mi nedovolil zaspať. Ráno mi vysvetlili, že mi klesol klesol vápnik, a preto som dostala kŕče. Od toho dňa začal problém menom vápnik. Každé ráno mi brali krv, aby zistili hodnoty vápnika, ktoré boli stále nízke. Na chirurgii som strávila 16 dní. Odtiaľ som šla do Národného endokrinologického ústavu, kde som pobudla 7 dní a odtiaľ znovu na očné oddelenie, pretože oči vyliezli ešte viac. Tam som bola 8 dní. Spolu to bolo 38 dní strávených v strachu, v hneve, slzách, čakaní na dobré správy..

Konečne doma! Tešila som sa.. 2 dni po príchode prišli znovu veľké bolesti, bol víkend tak som šla na pohotovosť, po 4 hodinách čakania v bolestiach na pohotovosti zistili, že mám úplné plné črevá. Dostala som klystír, ktorý mi vôbec nepomohol, poslali ma domov s gutalaxom. 20 kvapiek a vôbec nič. V noci som bola prvý krát na toalete po 4 dňoch. Nočná mora menom vápnik nie a nie skončiť.

Upravila som stravu, začala konzumovať veci s vysokým obsahom vápnika, piť viac tekutín no problémy boli stále rovnaké. Každé jedlo predstavovalo hodiny strávené na wcku v bolestiach. Prestala som mať radosť z jedla. Dostávala som kŕče pri každom prudkom či rýchlejšom pohybe. Tých 13 kg, ktoré som pribrala zo všetkých tých liekov som nemala, ako zhodiť.

Každé 2 týždne na odbery a 2 dni neskôr na výsledky. Čakanie v čakárni plnej ľudí od skorých hodín. 2 roky trvali problémy s vápnikom. Jedla som vápnik na kvantá no žiadny výsledok. Občas som ho z trucu vôbec nejedla veď výsledok bol stále rovnaký. No bolo ešte horšie. Zmenilo sa úplne všetko. Pribrala som, zaguľatila sa mi tvár, akné, strie, padali mi vlasy, hnisali prsty, nemohla som športovať a ľudia prestávali spoznávať môj výzor. Bolo to hrozné obdobie. Prišli depresie a uzavretie sa od okolitého sveta.

Vyhľadávala som pomoc u lekárov, skúšala hľadať možnosti no vždy to skončilo rovnako. Nevedela som sa zmieriť s tým, že to bude takto. Vyskúšala som všetky možné formy vápnika no výsledok rovnaký. Bol to nekonečný kolotoč liekov a vyšetrení. Z tohto obdobia nemám takmer žiadne fotky. Neznášala som svoje telo a pohľad na seba. Striedali sa obdobia, kedy som sa zobudila a povedala si, že to nie je až také zlé, no boli dni kedy som preležala celé dni v posteli.

Nemala som dokončenú VŠ, fyzicky pracovať som nevládala, zabúdala som, v prítomnosti viacerých ľudí som sa cítila zle, sebavedomie žiadne. Podala som si na invalidný dôchodok, aby som si pokrila náklady na základné veci no ten mi komisia po pár minútach s úsmevom zamietla. Nevedela som, čo budem ďalej robiť, nechcela som byť závislá od rodičov a od druhých.

Skúšala som možné aj nemožné. Rôzne alternatívne riešenia prírodné produkty, nápoje. Až raz sa ku mne dostal 1 detox. Po tých všetkých pokusoch som už veľmi neverila, že by sa mohlo niečo zmeniť. No nakoniec som išla do toho. Na narodeniny som dostala skvelý darček detox 🤩 Po novom roku som tento detox absolvovala. Ako prebiehal detox sa dozvieš TU.

Po detoxe sa všetko zmenilo. Vápnik bol prvýkrát v norme po viac ako 2 rokoch. Chytila som druhý dych a začala znovu veriť, viac sa usmievať. No stále som bola opatrná. Vápnik z lekárne som nahradila prírodným vápnikom a každé ráno som si dopriala Aloe robím to tak dodnes. V priebehu roka som znižovala dávky a priebežne chodila na odbery, aby bolo všetko v poriadku. Dnes po 4,5 roku už žiadny vápnik neužívam. 2x do roka absolvujem detox a 1x ročne kontrolu u pani doktorky 🙂

Na VŠ som sa už nevrátila. Toto bola dostatočná škola života. Začala som znovu cvičiť a fungovať bez obmedzení. Zmenila som pohľad na život, na veci. Veľa sa vzdelávam. Veľmi mi pomohol Andy Winson, ktorý ma „prinútil“ prekročiť zónu konfortu, strach, sebalútosť a urobiť prvý krok. Byť najlepšou verziou samého seba, nehanbiť za to kto som alebo ako vyzerám. A taktiež veľké ďakujem pre Martin Mažár, ktorý ma naučil všetko o online marketingu.

Stretávam sa s ľuďmi, ktorí neriešia minulosť a nie sú negáči. Začala som cestovať (Portugalsko, Afrika, Taliansko, Grécko, Chorvátsko, UK), pracovať online naplno, založila weby detoxc9.sk a blog fittelo.sk . Snažím sa žiť každý deň naplno. Beriem veci také ako sú. Ak prídu nejaké prekážky či komplikácie, beriem ich s nadľadom a viem, že budem opäť skúsenejšia a silnejšia. Moje telo ešte nie je podľa predstáv, ale ďakujem zaň. Dlho mi trvalo pokým som svoje telo začala mať rada, teraz ho milujem 😉 Doteraz sa mi podarilo schudnúť 5 kg no pokračujem ďalej. Nie sú dôležité kg, ale to, ako sa cítim vo svojom tele, v ktorom musím žiť.

Rozhodla som sa verejne zdielať ročnú premenu, . Začínam 5. novembra. Zdielať s ostatnými svoje pokroky, ale aj pády, tipy a cviky, denný režim či výtvori, ktoré navarím :). Verejný záväzok je, predsa najväčší záväzok (Mojím snom vždy bolo vyrysované brucho 😍) Sledovať moju premenu môžeš na Instagrame @Nikol_fitttelo na blogu v rubrike Rok s Nikol alebo v skupine na FB Zmeň svoje telo. Môžeš ma sledovať, alebo sa PRIDAŤ 😉

Dlho trvalo, kým som pochopila PREČO. No dnes to už viem 🤩😍

Štítky:

Páčil sa ti článok? Podpor ho zdielaním či likeom :)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov