Moja story #IdetoajBezŠtítnej. Ako sa začala nová etapa

Poviem vám ako sa mi za pár mesiacov otočil život naruby a padla som až na samé dno..

Kedy to presne začalo neviem, no spomínam si, ako som sa cítila veľmi unavená. Po nejakom čase, začiatkom júla 2013  som zašla k doktorovi, pretože som bola stále bez energie, chudla som a necítila som sa dobre. U lekára mi pri vyšetrení prišlo nevoľno a odpadla som. Tam to všetko začalo. Nasledovali ďalšie vyšetrenia..

Po odberoch sa potvrdilo podozrenie na štítnu žľazu. Hyperfunkcia štítnej žľazy, dovtedy som vôbec netušila na čo vlastne je a či je dôležitá. Všetka sranda skončila, keď mi oznámili, že ide o autoimunitné ochorenie štítnej žľazy (Graves-Basedow) tkz. vypuklé oči.

Hodnoty boli také vysoké, že 4 mesiace som musela byť v kľudovom režime, aby ma mohli zoperovať. Z liekov, ktoré som dostala, sa mi porobilo akné úplne všade, kde sa len dalo. Chcela som mať už po operácii a vrátiť sa do normálneho režimu. Operácia bola naplánovaná na Október. Pred aj po operácii ma čakalo 7 dní na kortikoidoch. O 7 dní ma prijali na chirurgiu, kde ma odoperovali ako 2. v poradí. Moje šťastné číslo 🙂 A to je posledná šťastná vec, ktorá sa stala..

Moja posledná prosba k vesmíru pred uspaním bola, aby všetko dopadlo fajn. Ráno po operácii som sa zobudila ubolená, nerozprávala som, no ako jediná som po vlastných prešla na toaletu, čo bolo skvelé znamenie, že všetko bude SUPER. Avšak dlho nebolo.. V noci som sa zobudila na veľké bolesti a kŕče v nohách, v rukách aj na tvári. Prsty na rukách som mala tak silno zovreté v kŕči, že som nevedela stlačiť tlačítko a privolať si pomoc..

Na fotky sa vzťahujú autorské práva

Celú noc som nespala a čakala na ráno, kedy mi vysvetlili, že mi rapídne klesol vápnik, a preto som mala kŕče. Od toho dňa začal nekonečný problém s vápnikom. Každé ráno o 5 odbery, aby sa zistili hodnoty, jedla som vápnik na kilá, no hodnoty boli stále nízke. Každý deň som mala len 1 otázku „kedy to skončí a budem môcť ísť domov“

Na chirurgii som strávila nekonečné 3 týždne. Odtiaľ ma preložili do Národného endokrinologického ústavu, kde som pobudla ďalších 12 dní a odtiaľ na 10 dní znovu na očné oddelenie, pretože oči sa nezlepšovali. 50 dní strávených v strachu, v hneve, slzách, čakaní na dobré správy a v samote. Z priateľov si nedal nikto námahu, neprišiel nikto..

Po takmer 2 mesiacoch konečne doma! Prvá noc znovu veľké bolesti a cesta na pohotovosť. Po 4 hodinách ukrutných bolestí mi oznámili, že mám úplne plné črevá a to spôsobujé bolesti. Poslali ma domov s gutalaxom vo vrecku. Veľké sklamanie z prístupu. 20 kvapiek a nič. Po 7 dňoch som bola prvýkrát na wc. Boj s vápnikom nemal konca.

Upravila som stravu, začala konzumovať potraviny s vysokým obsahom vápnika, piť viac tekutín, no problémy boli stále rovnaké. Každé jedlo predstavovalo plnšie črevá a hodiny strávené na wc v bolestiach. Prestala som mať radosť z jedla. Dostávala som kŕče pri každom prudkom či rýchlejšom pohybe. Začala som mať z toho všetkého depresie, bol to extrém na ktorý som nebola vo svojom veku (20) pripravená..

Na fotky sa vzťahujú autorské práva

Každé 2 týždne odbery a 2 celé roky trvali problémy s vápnikom. Jedla som vápnik na kvantá no žiadny výsledok. Boli dni kedy som z hnevu lieky nejedla. Načo?! Zmena žiadna. Pribrala som 13 KG.. Z prednisonu sa mi zaguľatila tvár, bola som naliata vodou, všade akné, strie, padali mi vlasy, hnisali prsty, nemohla som športovač a ľudia na ulici ma prestávali spoznávať, môj výzor sa radikálne zmenil. Bolo to najhoršie obdobie! Prišli silné depresie a prestala som chodiť medzi ľudí.

Vyhľadávala som pomoc u psychológov. Nevedela som sa zmieriť s takým životom. To nebol život ale prežívanie. Nekonečný kolotoč liekov a vyšetrení. Z tohto obdobia nemám takmer žiadne fotky. Nenávidela som svoje telo, pohľad na seba aj každý nový deň..  Nemala som dokončenú VŠ, fyzicky pracovať som nevládala, zabúdala som, v prítomnosti viacerých ľudí som sa necítila príjemne, sebavedomie žiadne.

Podala som si žiadosť o polovičný invalidný dôchodok (41%) , aby som si pokrila náklady na základné veci no ten mi komisia po pár minútach ZAMIETLA so slovami, že štítnu žľazu má veľa ľudí a je to bežná diagnóza. Priznali mi 30%. Nevedela som, čo ďalej.. Žiadny príjem, žiadna pomoc od štátu, nedokončená VŠ, telo, ktoré som neznášala, depresie a fyzickú prácu nezvládam. Aká budúcnosť ma čakala?! Vždy som mala veľké ciele a sny o podnikaní a zrazu tma. Prišiel veľký zlom..

Na fotky sa vzťahujú autorské práva

Skúšala som možné aj nemožné. Rôzne alternatívne riešenia prírodné produkty, nápoje. Prišli mi do cesty produkty z Foreveru. Vápnik z lekárne som nahradila prírodným vápnikom a každé ráno pijem Aloe vera . Po tých všetkých liekoch som cítila, že moje telo sa potrebuje vyčistiť od všetkej chémie za 2 roky. Na Vianoce som dostala darček Detox C9 🤩 niečo také som absolvovala prvýkrát.

Ako prebiehal detox sa dozvieš TU. Po detoxe sa VŠETKO zmenilo. Vápnik bol prvýkrát v norme po viac ako 2 rokoch a začal sa vstrebávať, takže som už nemusela užívať vôbec žiadny vápnik. Bol to skvelý pocit oslobodiť sa od všetkých tých liekov. Všetko išlo preč, ostal mi len ráno nalačnon Euthyrox. Chytila som druhý dych a začala znovu veriť, viac sa usmievať.

Na odbery som chodila zriedkavejšie a výsledky boli vždy v norme. Čo bol ÚŽASNÝ POCIT! 🥳 Dnes po rokoch už žiadny vápnik neužívam. 2-3x do roka absolvujem detox a 1x ročne veľkú kontrolu u endokrynológa 🙂

Na VŠ som sa už nevrátila. Toto bola dostatočná škola – škola života. Začala som sa znovu hýbať, cvičiť a fungovať bez obmedzení. Zmenila som pohľad na veci aj na život. Veci sa začali meniť. Veľa sa vzdelávam a pracujem so svojím vnútrom pretože štítna žľaza je vojna emócií „každodenný boj samej so sebou“ hormóny so mnou kolíšu neustále. Vysmiata, nahnevaná so slzami a najšťastnejšia viem byť v priebehu hodiny niekoľkokrát 😇 Som vďačná za každé zlyhanie, pretože každým ďalším som skúsenejšia.

Na fotky sa vzťahujú autorské práva

Veľmi mi s tým pomohol môj mentor Andy Winson, ktorý ma „prinútil“ prekročiť zónu konfortu, strach, ľútosť, vykročiť – urobiť prvý krok. Byť najlepšou verziou samej seba, nehanbiť za to kto som či ako vyzerám. Sú veci, ktoré nám prídu do života a musíme sa s tým naučiť žiť nie bojovovať proti tomu. To som urobila. Veľké ďakujem aj priateľom, ktorý stáli pri mne a taktiež Martinovi Mažárovi, ktorý mi dal možnosť pracovať online, možonsť učiť sa priamo od neho a vidieť zákulisie jeho práce, naučil ma všetko o online marketingu. Dal mi základy, aby som sa mohla vydať svojou vlastnou cestou, ktorá rastie každým dňom. Začala som podnikať a podarilo sa mi vybudovať globálne podnikanie.

Na fotky sa vzťahujú autorské práva

Stretávam sa s ľuďmi, ktorí neriešia minulosť a nie sú negáči. Začala som cestovať navštívila som Portugalsko, moju milovanú Afriku, Taliansko, Grécko, Chorvátsko, Anglicko, Švajčiarsko, Francúzsko.. Budujem svoje online projekty naplno. Beriem veci také ako sú. Moje telo ešte nie je podľa predstáv, ale ďakujem zaň. Nie sú dôležité kg, ale to, ako sa cítim vo svojom tele, v ktorom musím žiť.

Dva najdôležitejšie dni v našom živote sú deň, kedy sme sa narodili a deň, keď prídešme na to PREČO.

Dlho trvalo, kým som pochopila PREČO. No dnes to už viem..😍 ĎAKUJEM!

Vždy som ukazovala fotku (vľavo) moja posledná foto ako 20 ročná a úplne zdravá bytosť. Dlho som nazývala túto foto „posledná pekná foto, no je minulosťou, teraz vyzerám inak“ prešlo pár rokov, dlhá cesta sebapoznávania, tréningov, výziev, tvrdej práce na sebe a prijatie samej seba a výsledkom je foto vpravo už ako 27 ročná. Dnes hovorím: “ Je zo mňa krajší človek z vnútra aj zvonku a s 1 úsmevom (na krku) naviac. Milovať sa a žiť každý deň naplno to je môj cieľ. Neustále na sebe pracovať a ukazovať ako sa veci dajú a aj keď príde 100 prekážok tak nájsť 101 ciest. Každý nový deň je dar. Tak nestrácajme ani minútu nepodstatnými vecami.

Ak chcete sledovať moju fyzickú či mentálnu premenu prípadne sa pridať ku mne kliknite SEM

Na fotky sa vzťahujú autorské práva

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracoania osobných údajov