Ten najdôležtejší ZVYK, ktorý ti pomôže schudnúť

Skúšali ste si už vymenovať čo všetko potrebujete na chudnutie? Naši známi áno.. Na papier sa im podarilo dať 128 vecí, čo je celkom dosť. Avšak jeden najdôležitejší zvyk, resp. jedna vec tam chýbala!

Zvyk je trochu hmlistý pojem. Zhodneme sa ale na tom, že ide o niečo, čo robíme pravidelne. Podľa definície z múdreho slovníka psychológie musí ešte byť vykonávaný automaticky, bez toho aby ste o ňom vôbec museli premýšľať. Ako by sme si mohli pomyslieť na vec, nad ktorou sa nepremýšľa??! 😀

Možno práve toto je ten dôvod. A aj preto je tento zvyk neodmysliteľnou súčasťou chudnutia.

Každý zvyk potrebuje určitý spúšťač – aspoň pripomienku typu: „Hej ty, makaj!“. A tiež potrebuje odmenu alebo pochvalu: „Áno, dobre si to spravil!“. Celý proces sa deje na podvedomej úrovni. Nie je jednoduché pamätať si nové spúšťače a budovanie nových zvykov je ťažké. 

Tento jeden zvyk vám ale uľahčí všetko ostatné. Jediné čo potrebujete je:

Nájsť ľudí, s ktorými budete svoju cestu zdieľať !!!

Zmeny životného štýlu fungujú lepšie vo vzťahu – buď s rodinou, priateľmi, trénermi, kolegami alebo aj ostatnými ľuďmi napr. v nejakej komunite (v skupine na FB či Instagram). Zvyky sa vytvárajú ľahšie keď vás pri tom niekto podporuje.

Nájsť vlastný spúšťač je ťažké. Sledovať ale spúšťače ostatných a osvojiť si ich je jednoduchšie. Chváliť seba samého nie je také ako keď vás pochváli niekto iný alebo keď vy chválite druhých. Je náročné zostavovať si jedálniček, cvičenia atď, ale jednoduchšie je učiť sa od druhých a spolupracovať s nimi.

Sledovať ľudí, ktorí už sú tam, kam sa chcete dostať vy. Riešiť spolu problémy, prekonávať prekážky ale aj sa motivovať.Podstatné je vytvoriť komunitu. Predsa len je záväzok zveriť sa priateľom, že do Vianoc schudnem 3 kilá. Zverte sa so svojím plánom čo najviac ľuďom a podpora sa dostaví. 

P.S. Napíš nám do komentára verejne svoj cieľ, ktorý chceš dosiahnuť, s kým a odkedy na ňom začneš makať 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracoania osobných údajov